ColorFun 5km – Warszawa, 15.09.2013

Mnóstwo zabawy, śmiechu i rozrywki a przede wszystkim niedzielna dawka sportu dla każdego niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Do tego kilogramy kolorowego pyłu urozmaicającego uczestnikom bieg – to wszystko działo się 15 września 2013 roku w okolicach Stadionu Narodowego w Warszawie, bowiem odbył się tam po raz pierwszy ColorFun – „kolorowy” bieg na 5 kilometrów.

Atmosfera na starcie była bardzo przyjacielska

Atmosfera na starcie była bardzo przyjacielska

Najważniejszy był… fun!

W imprezie tej najważniejsza była dobra zabawa. Dlatego też nikt nie mierzył czasu, nikt nie liczył, które miejsce zajęli uczestnicy. Chodziło o to, żeby dobiec do mety a po drodze obsypać się kolorowym pyłem – ot, dobry sposób na miłe spędzenie niedzielnego przedpołudnia. Biegali starsi, biegali młodsi, biegały całe rodziny. Część biegaczy jeszcze bardziej zabawnie potraktowała imprezę i powymyślała ciekawe stroje – było na co popatrzeć. Na trasie można było zobaczyć między innymi pannę młodą czy ducha (?).

Większość uczestników biegła w "regulaminowym" białym stroju

Większość uczestników biegła w „regulaminowym” białym stroju

W imprezie brały udział całe rodziny

W imprezie brały udział całe rodziny

Na starcie

Szatnia działała całkiem sprawnie, wolontariusze nie mieli większych problemów z odbieraniem i wydawaniem depozytów. Wszystko było dobrze oznaczone. Przed startem rozgrzewkę poprowadziły atrakcyjne instruktorki fitness z Jatomi Fitness.

Pierwsza kolorowa stacja

Pierwsza kolorowa stacja

Uczestnikom w czasie zabawy puszczały wodze fantazji

Uczestnicy w czasie zabawy puszczali wodze fantazji

Prze_bieg

Trasa przebiegu nie była wymagająca, bez problemu radzili sobie z nią młodsi biegacze. W trakcie czekały na wszystkich trzy miejsca, gdzie wolontariusze obsypywali kolorami – na każdej stacji inny kolor. Bardzo przydatne były wtedy okulary ochronne. Na przebiegnięcie dystansu organizatorzy wyznaczyli czas 2 godzin, więc bez problemu można go było pokonać nawet idąc.

Widok na panoramę Warszawy z mostu Poniatowskiego

Widok na panoramę Warszawy z mostu Poniatowskiego

Zbliżając się do pomarańczowej strefy...

Zbliżając się do pomarańczowej strefy…

I w pomarańczowej strefie :)

I w pomarańczowej strefie 🙂

Nie obyło się bez niedociągnięć

Oczywiście, nic nie jest idealne. Start biegu opóźnił się o pół godziny, co jest dość nieprofesjonalnym podejściem do imprezy i dla samych uczestników. Rozgrzewka trochę długa i nudna – ale to akurat można wybaczyć, w końcu uczestnikami były również dzieci, nie można było organizować czegoś bardzo wyczerpującego. Kolory wyblakłe, mogłoby być ich więcej a nie tylko trzy. Kolejną kwestią, która mogła odstraszać jest cena – 48zł za pakiet startowy w którym był numerek, agrafki i sterta ulotek a na koniec opaska na rękę za przebiegnięcie trasy. Na większych (i bardziej kosztownych) imprezach biegowych za takie wpisowe można otrzymać dużo więcej.

Niemniej jednak na mecie można było otrzymać trochę gratisów – kto czuł niedosyt po ubogim starterze, mógł liczyć np. na plecak od Jatomi Fitness, czy inne gadżety od sponsorów.

Chmura pyłu utrudniała widoczność ale sprawiała frajdę uczestnikom

Chmura pyłu utrudniała widoczność ale sprawiała frajdę uczestnikom

Impreza odbywała się przy Stadionie Narodowym

Impreza odbywała się przy Stadionie Narodowym

Pomimo pewnych uchybień było bardzo wesoło. Moim zdaniem warto w przyszłym roku wziąć udział w kolejnej edycji imprezy, żeby miło spędzić czas i dobrze się bawić. W końcu chodzi głównie o fun.. 🙂

Zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe opaski

Zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe opaski

Stay Fit!

 

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Różne i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s